پروژه بازسازی ویلایی قدیمی در ایتالیا؛ نمادی از هنر معماری (+عکس)

ویلای مذکور که EB نام دارد، پیش از اجرای فرآیند بازسازی نیز دارای استانداردهای بالای زندگی بود و با استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت ساخته شده بود.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – گروه معماری و طراحی monovolume یکی از پیچیده ترین پروژه های بازسازی مربوط به ویلایی قدیمی در ایتالیا را به انجام رسانده است. این ویلا که متعلق به دهه 60 میلادی است، در تپه های جنوب غربی شهر بولزانو کشور ایتالیا واقع شده و در امتداد مسیری در میان باغ های انگور است. گفتنی است که در دهه 1950 و 1960 پس از جنگ جهانی دوم، بسیاری از شهروندان به منظور برخورداری از آرامش بیشتر از مرکز شهر به این تپه ها نقل مکان کردند.

ویلای مذکور که EB نام دارد، پیش از اجرای فرآیند بازسازی نیز دارای استانداردهای بالای زندگی بود و با استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت ساخته شده بود. با این حال محدودیت های مربوط به زمان اصلی ساخت خانه سبب شد تا بازسازی آن در دستور کار قرار بگیرد. برای مثال سقف ها بسیار کوتاه بودند و دید چندانی به چشم اندازهای اطراف وجود نداشت.

مالکین جدید خانه ای می خواستند که در تناسب کامل با باغ های منطقه و مجهز به پنجره های بزرگ برای لذت بردن از مناظر بیرونی باشد. تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید حاصل تلاش چند جانبه برای دست یابی به اهداف نام برده هستند:

دنبال کنید @ اینستاگرام