طراحی خانه چوبی ماژولار در دل جنگل درختان کاج لهستان (+عکس)

بخش اعظم خانه با استفاده از بتن آرمه و صفحات ظریف اما در عین حال مقاوم چوبی با منشا غرب آفریقا ساخته شده است که می تواند به خوبی پاسخگوی تغییرات آب و هوایی جنگل در فصول مختلف سال باشد.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور تیم معماری mobius به تازگی اقدام به طراحی اقامتگاهی دایره ای شکل با مصالح اولیه چوبی در دل جنگل درختان کاج لهستان کرده است. این خانه در واقع شباهت زیادی به قطعه بزرگی از یک تنه درخت دارد و از این رو توانسته پروژه متفاوتی را رقم بزند. ساختمان تخم مرغی شکل در زمینی به مساحت 400 متر مربع تکمیل شده و از پارکینگ و همینطور چشمه آب معدنی خصوصی بهره می برد.

از آن جایی که خانه دایره ای مذکور در اعماق یک جنگل کاج در لهستان واقع شده است، طراحان حداکثر تلاش خود را به کار بسته اند تا نمای بیرونی و درونی پروژه تناسب کاملی با فضای سرسبز اطراف داشته باشد. بخش اعظم خانه با استفاده از بتن آرمه و صفحات ظریف اما در عین حال مقاوم چوبی با منشا غرب آفریقا ساخته شده است که می تواند به خوبی پاسخگوی تغییرات آب و هوایی جنگل در فصول مختلف سال باشد.

پروژه خانه چوبی ماژولار برای شخصی طراحی شده که به هنر عشق می ورزد و یک کلکسیونر است. وی در روند ساخت و ساز تاکید زیادی بر حفظ ارتباط پویا با محیط اطراف داشت و مایل بود که خانه او حال و هوای یک گالری هنری خصوصی را منتقل کند.

دنبال کنید @ اینستاگرام