سفری استاندارد و خوشایند با قطار را تجربه کنید

برای افرادی که اهل سفر هستند و به شهرهای دوری سفر می‌کنند، سفر با قطار تقریبا همیشه اولین گزینه است. چنین افرادی معمولا نمی‌پذیرند که سوار هر قطاری شوند و تجربه یک سفر خوشایند با قطار برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر شما هم در دسته افراد اهل سفر با قطار باشید، حتما این تجربه را داشته‌اید که بلیط قطار رجا می‌تواند اطمینان تجربه یک سفر استاندارد و خوشایند را به شما بدهد. اگر هم بلیط قطار رجا را خریداری کرده باشید، حتما تجربه‌ای لذت‌بخش از خرید اینترنی بلیط قطار را داشته‌اید. در این مقاله قصد داریم به توضیح ویژگی‌هایی بپردازیم که نشان‌دهنده یک سفر استاندارد و خوشایند با قطار هستند. در ادامه با ما همراه باشید.

سرعت حرکت قطار

به احتمال زیاد شما هم این کار را انجام داده‌اید که به هنگام خرید اینترنتی بلیط قطار ، می‌خواهید بدانید که چند ساعته به مقصد می‌رسید و دلتان نمی‌خواهد سوار قطاری شوید که لاک‌پشتی حرکت می‌کند! شما کاملا حق دارید و سرعت حرکت قطار یکی از عواملی است که نقش مهمی در خوشایند بودن سفر شما دارد. خبر خوب این است که قطارهای تندروی رجا این مسئله را برای همیشه حل کرده‌اند و با خرید بلیط قطار رجا می‌توانید مطمئن باشید، در کنار دیگر ویژگی‌های جذاب این سری قطارها، سرعت قطار هم دیگر دغدغه شما نخواهد بود.

امکانات داخل قطار

وقتی می‌خواهید مسیری طولانی را با قطار طی کنید، قطعا برایتان مهم است که در طول این مسیر چه امکاناتی برای شما فراهم شده تا بتوانید نهایت لذت را از مسیر سفر خود ببرید. امکاناتی مثل شیشه‌های دوجداره، سیستم تهویه مناسب، تختخواب‌های راحت، پریز برق، مانیتور، جعبه کمک‌های اولیه، نوشیدنی‌های گرم و سرد و مواردی از این قبیل، ویژگی‌هایی هستند که می‌توان از یک قطار باکیفیت انتظار داشت. پیشرفته بودن و به‌روز بودن قطارهای رجا موجب شده که تمام این ویژگی‌ها را به مسافران خود ارائه بدهند. یعنی شما با خرید بلیط قطار رجا درواقع دارید بلیطی برای یک سفر دلپذیر و لذت‌بخش را خریداری می‌کنید.

قطار، انتخابی عالی برای سفر از اصفهان به یزد

 

کوپه‌ای یا اتوبوسی؟

انتخاب بین قطارهای کوپه‌ای و اتوبوسی تا حدودی به سلیقه شما برمی‌گردد و البته برای مسیرهای خیلی طولانی، چنین انتخابی ندارید و فقط می‌توانید بلیط قطارهای کوپه‌ای را خریداری کنید. حالا تفاوت‌های عمده این مدل قطار در چیست؟ همانطور که از اسمش مشخص است، در قطارهای کوپه‌ای شما حریم خصوصی خود را دارید. می‌توانید درب کوپه خود را ببندید و استراحت کنید و بخوابید. کوپه قطارها یا چهار تخته هستند و یا شش تخته. مسلما کوپه‌های چهار تخته راحتی و آسایش بیشتری را برای شما فراهم می‌کنند. بلیط قطار رجا برای قطارهای کوپه‌ای و اتوبوسی قابل خرید است. در ضمن، کوپه‌های قطارهای رجا چهار نفره هستند و می‌توانید از بابت راحتی خود در طول سفر خاطرجمع باشید!

از طرفی قطارهای اتوبوسی رجا هم کاملا مدرن و به‌روز هستند و شیوه چیدمان صندلی‌های آنها به صندلی‌های هواپیما شباهت دارد. در واگن‌های این مدل قطارها مانیتور وجود دارد و شما می‌توانید در طول مسیر سفر فیلم تماشا کنید. درضمن، تمام امکانات رفاهی دیگر در قطارهای اتوبوسی برای شما مهیا است. با این تفاوت که، در تمام طول مسیر باید به حالت نشسته استراحت کنید و تختی درکار نیست!

امکانات پذیرایی

به هنگام خرید اینترنی بلیط قطار ، امکانات موجود در قطار برای شما به نمایش درمی‌آید و یکی از این امکانات پذیرایی در طول سفر است. با خرید بلیط قطار رجا از علی بابا می‌توانید تعیین کنید که آیا علاقه‌ای به دریافت سرویس پذیرایی در قطار دارید یا نه. طبیعتا در صورتی که مایل به دریافت سرویس پذیرایی باشید، باید هزینه‌ای جداگانه برای آن پرداخت کنید. البته، این امکان برای شما وجود دارد که داخل قطار هم درخواست سرویس پذیرایی کنید و همان موقع هزینه سرویس مورد نظر خود را پرداخت کنید.

چه قطارهایی برای مسیر مشهد کرمان وجود دارد؟

البته فراموش نکنید که با خرید بلیط قطار رجا ، در طول سفر پذیرایی رایگان از شما به عمل خواهد آمد و فقط در صورتی که نیاز به درخواست سرویس اضافی داشته باشید، باید هزینه آن را پرداخت کنید.

مهماندار قطار

یکی دیگر از نکات مثبت خرید بلیط قطار رجا و سفر با این سری قطارها، سیستم احضار مهماندار قطار است. قطار شما چه کوپه‌ای باشد و چه اتوبوسی، می‌توانید هر موقعی که بخواهید مهمانداری را نزد خود فراخوانید و درخواست خود را با ایشان مطرح کنید. سرویس‌هایی مثل سفارش نوشیدنی سرد و گرم، سفارش غذا، نکات مربوط به دمای کوپه و … قابل درخواست از مهمانداران قطار است.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم به بررسی تعدادی از نکاتی بپردازیم که وجود آنها به سفر قطاری شما کیفیت می‌بخشد. دفعه بعد که قصد سفر با قطار داشتید، امکانات سری قطارهای رجا را به یاد بیاورید و خرید بلیط قطار رجا را در میان اولین گزینه‌های خود قرار دهید. فراموش نکنید که این روزها خرید اینترنتی بلیط قطار کار شما را راحت کرده است و نیازی به مراجعه حضوری برای خرید بلیط قطار نیست. در ضمن، این روزها خرید بلیط قطار رجا از علی بابا تبدیل به یکی از راحت‌ترین و لذت‌بخش‌ترین فرآیندهای خرید بلیط شده و با انجام خرید خود به این شکل، می‌توانید سطح جدید و مدرنی از خرید اینترنتی بلیط قطار را تجربه کنید.

دنبال کنید @ اینستاگرام