تردمیل هوشمند مخصوص گربه‌های خانگی! (+عکس)

«لیتل کت» به گونه‌ای ساخته شده است که پیش از حرکت گربه می‌تواند از طریق اپلیکیشن مربوطه تنظیم شود تا با سرعت‌های مختلف به چرخش درآید و از این نظر می‌توان آن را مشابه تردمیل دانست.

موبنا – بیشتر سگ‌های خانگی به اندزه کافی خوش‌شانس هستند تا با صاحب خود به پیاده‌روی‌های روزانه بروند و از محیط اطراف خانه لذت ببرند. حتی همسترها نیز داخل خانه خود چرخ کوچکی در اختیار دارند که در آن می‌دوند و پیاده‌روی می‌کنند. ولی گربه‌ها از جمله حیوانات خانگی محسوب می‌شوند که کمتر به پیاده‌روی آنها توجه شده است و از این رو گروهی از کارشناسان سعی کرده‌اند با محصول جدید مشکل این حیوانات خانگی را هم حل کنند. «لیتل کَت» نام دستگاه جدید مبتنی بر یک اپلیکیشن موبایلی است که به صورت اختصاصی برای گربه‌های خانگی طراحی شده است تا این حیوانات فعالیت بدنی بیشتری انجام دهند. این تردمیل هوشمند به گربه‌ها کمک می‌کند روی آن بدوند و تناسب اندام خود را حفظ کنند.

«لیتِل کت» نخستین وسیله ورزشی مخصوص گربه‌های خانگی محسوب نمی‌شود، ولی از آن به عنوان کاربردی‌ترین و هوشمندترین ابزار ورزشی گربه‌ها یاد می‌کنند که تاکنون ارایه شده است. محصولاتی نظیر «وان فَست کَت» که پیش از این عرضه شده بودند در اصل شبیه به یک چرخ بزرگ نظیر اسباب بازی همسترها بودند و قابلیت هوشمندی برای آنها در نظر گرفته نشده بود. ولی ابزار جدید در اصل یک وسیله سرگرم کننده برای گربه‌ها محسوب می‌شود که مورد توجه آنها قرار می‌گیرد و گربه خانگی را مجبور به ورزش می‌کند.

مهم‌ترین نکته به کار گرفته شده در «لیتل کت» چراغ‌های ال‌ای‌دی به کار گرفته شده در آن است که در قسمت مرکزی این حلقه روشن می‌شود. شاید شما هم پیش از این دیده باشید که گربه‌ها نسبت به نور لیزر عکس العمل نشان می‌دهند و آن را دنبال می‌کنند تا به خیال خود نور لیزر را بگیرند. این چراغ‌های ال‌ای‌دی هم با همین هدف قرار گرفته‌اند و زمانی که گربه در این تردمیل قرار می‌گیرد، به سرعت می‌دود تا بتواند این چراغ‌ها را در دستان خود بگیرد. بررسی‌ها نشان داده است که گربه‌ها به این چراغ‌های ال‌ای‌دی عکس العمل مثبت نشان داده‌اند و نور آنها برای گربه‌های خانگی جذاب بوده است تا بتوانند به آنها برسند.

دیگر وسایل ورزشی مخصوص گربه‌ها که هم اکنون در بازار فروخته می‌شوند زمانی به چرخش درمی‌آیند که گربه روی آن بدود. ولی «لیتل کت» به گونه‌ای ساخته شده است که پیش از حرکت گربه می‌تواند از طریق اپلیکیشن مربوطه تنظیم شود تا با سرعت‌های مختلف به چرخش درآید و از این نظر می‌توان آن را مشابه تردمیل دانست. این ابزار ورزشی از طریق اپلیکیشنی که روی گوشی هوشمند کاربر نصب می‌شود قابل کنترل است و به کاربران امکان می‌دهد سرعت آن را تنظیم کنند، چراغ‌های ال‌ای‌دی اطراف آن را به حرکت درآورند، از طریق دوربین‌های ویژه به صورت زنده و مستقیم گربه را تماشا کنند، و حتی صدای خود را ضبط کنند تا هر زمان که خانه نیستند آن را برای گربه پخش کنند و از این طریق با حیوان خانگی خود در ارتباط باشند. این اپلیکیشن همچنین شبیه به یک ابزار ردیاب تناسب اندام عمل می‌کند و بنابراین تمام اطلاعات مربوط به سلامت گربه شما حین دویدن در آن ذخیره می‌شود و از این طریق می‌توانید برای سلامت هرچه بیشتر حیوان خانگی خود تلاش کنید.

شرکت «پِت دینگ» که وظیفه ساخت این تردمیل هوشمند برای گربه‌های خانگی را برعهده داشت هنوز جزییات بیشتری در مورد این محصول منتشر نکرده است و قرار است در آینده نزدیک قیمت نهایی و زمان ورود آن به بازار مشخص شود.

دنبال کنید @ اینستاگرام