سرویس بهداشتی هوشمند برای سگ‌های خانگی! (+فیلم و عکس)

اینوباکس در اصل یک پلتفرم متحرک است که سطح صاف روی را شامل می‌شود و حیوان خانگی می‌تواند روی آن قرار گیرد.

موبنا – اگرچه بهترین روش این است که سگ‌های خانگی آموزش لازم را ببینند تا برای قضای حاجت از خانه خارج شوند، با این وجود ممکن است شرایط به گونه‌ای پیش برود که مجبور شوید برای یک روز کامل حیوان خانگی خود را در منزل تنها بگذارید و به کارهای روزانه خارج از فضای خانه بپردازید. در چنین شرایطی آنها مجبورند در فضای داخلی به نیاز خود پاسخ دهند. ولی این مسئله دیگر جای نگرانی ندارد و به تازگی یک شرکت آمریکایی که دفتر مرکزی آن در شهر آوستین در ایالت تگزاس آمریکا واقع شده است مشکل صاحبان سگ‌های خانگی را برطرف کرده است. این شرکت «نیوتون باکس» نام دارد و محصول جدیدی که با نام «اینوباکس» تولید کرده است به سگ‌های خانگی امکان می‌دهد بدون آنکه محیط پیرامون را آلوده کنند در فضای خانه کار خود را انجام دهند.

 

 

اینوباکس در اصل یک پلتفرم متحرک است که سطح صاف روی را شامل می‌شود و حیوان خانگی می‌تواند روی آن قرار گیرد. تنها کاری که صاحب حیوان خانگی باید بکند این است که به سگ خود را آموزش دهد تا برای دستشویی از این دستگاه استفاده کند و سپس پلتفرم متحرک همه کارها را به صورت خودکار انجام می‌دهد و در پایان عطر خوشایندی را در فضا منتشر می‌کند. حسگرهایی که در این پلتفرم جاسازی شده‌اند به راحتی می‌توانند تشخیص دهند که چه زمانی سگ روی سطح صاف آن ایستاده است و همچنین حسگرهای مذکور به راحتی تشخیص می‌دهند پسماندی که سگ از خود به جا گذاشته مایع یا جامد بوده است.

زمانی که این حسگرها تشخیص دادند که سگ روی سطح صاف ایستاده است و به نیاز خود پاسخ داده است، پلتفرم به صورت خودکار بخش مذکور که به صورت چرخشی طراحی شده است را به سمت قسمت داخلی دستگاه می‌برد تا فرآیندهای لازم روی آن انجام شود. در این مرحله پسماندی که از سگ خانگی به جا مانده است داخل جعبه‌ای که با ظرفیت یک لیتر در قسمت پایین دستگاه تعبیه شده است، قرار می‌گیرد. همچنین بخشی شبیه به لیسه یا زداینده روی سطح پلتفرم به صورت خودکار عمل می‌کند تا اگر بخشی از پسماند سگ باقی مانده است، آن را به قسمت داخلی دستگاه هدایت کند. جعبه‌ای که محل ذخیره‌سازی ادرار و مدفوع سگ است توسط یک بازوی روباتیک پوشیده می‌شود و هر زمان که این جعبه پر شود، به صورت خودکار از دستگاه خارج می‌شود داخل یک کیسه بسته بندی می‌شود. این کیسه مهر و موم شده است و بنابراین پس از اتمام کار دستگاه، کاربر به آسانی می‌تواند آن را داخل سطح زباله بیاندازد.

این دستگاه همچنین به انواع خوشبوکننده‌های هوا هم مجهز شده است و هر بار که سگ از این پلتفرم متحرک استفاده می‌کند، به صورت خودکار اسپری‌ها وارد عمل می‌شوند و فضای پیرامون را خوشبو می‌کنند. این دستگاه همچنین به یک اپلیکیشن مخصوص آیفون و گوشی‌های هوشمند اندرویدی مجهز شده است تا کاربران بتوانند برنامه‌ریزی‌های لازم مربوط به آن را به راحتی از طریق نمایشگر لمسی دستگاه موبایلی خود انجام دهند. این اپلیکیشن همچنین به کاربران امکان می‌دهد رفتارهای حیوان خانگی خود را به صورت مستقیم مانیتور کنند و بتوانند از راه دور با او در ارتباط باشند.

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید این دستگاه کوچک و کاربردی را برای حیوان خانگی خود خریداری کنید بد نیست بدانید قیمت آن 1200 دار در نظر گرفته شده است و البته فعلا فقط در بازار آمریکا فروخته می‌شود.

دنبال کنید @ اینستاگرام