با این دستگاه خودروی خود را هوشمند کنید (+عکس)

شرکت جی‌.بی‌.ال(JBL) یک دستگاه ابداع کرده است که با وصل شدن به فندک خودروهای قدیمی می‌تواند ویژگی‌های خودروهای هوشمند را برای آنها به ارمغان بیاورد.

موبنا – قرار دادن دستیاران هوشمند دیجیتال در وسایل نقلیه مدرن برای رانندگان تغییر شگرفی ایجاد کرده است، اما تنها افرادی که توانایی خرید خودروهای مدرن و جدید را دارند از این امکانات بهره می‌برند.

برای کسانی که هنوز از مدل‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، این ویژگی‌ها در دسترس نیست، مگر آنکه در حال رانندگی، گوشی‌های هوشمند خود را از جیب‌مان بیرون بکشیم که خب این کار درستی نیست.

اما دستگاه ابداعی جدید جی‌.بی‌.ال موسوم به “لینک درایو”(Link Drive) قادر است خودروهای قدیمی را به خودروهایی با امکانات مدرن تبدیل کند.

کافی است تا این دستگاه را به درگاه فندک خودرو متصل کنید تا دستیار گوگل به خدمت شما و خودروی‌تان درآید.

پس از وصل کردن “لینک درایو” و جفت شدن آن با یک گوشی هوشمند اپل یا اندروید، می‌توان آن را تنها با گفتن “هی گوگل” فعال کرد. شما همچنین باید این دستگاه را با سیستم صوتی خودروی خود جفت کنید، هر چند که از طریق درگاه AUX نیز متصل می‌شود.

میکروفون‌های لغو نویز دوگانه “لینک درایو” سر و صدای جاده و باد را نادیده می‌گیرد و راننده را قادر می‌سازد تا مسیر، اطلاعات آب و هوا، میزان ترافیک و تقویم را از گوگل بپرسد.

این سیستم هنگامی که فعال می‌شود یا تماسی دریافت کنید، به صورت خودکار صدای رادیو یا آهنگ را کم یا قطع می‌کند تا شما مجبور به فریاد زدن نباشید و نیازی به برداشتن دستان خود از فرمان یا حتی باز کردن قفل گوشی خود نداشته باشید.

“لینک درایو” تا فصل بهار به بازار خواهد آمد و قیمتی معادل 60 دلار خواهد داشت.

 منبع: ایسنا

دنبال کنید @ اینستاگرام