مفهوم ماژولار به زبان مرسدس بنز!(+عکس)

یک شرکت خودروسازی از طرح اولیه خودرویی الکتریکی و خودران رونمایی کرده که مجهز به ماژول هایی قابل تغییر است و می تواند انسان یا محموله های باری را جابجا کند.

موبنا – نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی همیشه مملو از خودروهای خودران و الکتریکی است که برای آینده حمل ونقل طراحی شده اند. اما بیشتر این طرح ها برای حمل انسان یا کالا ارائه می شوند و هیچ کدام قابلیت نقل و انتقال هر دو را ندارند.
درهمین راستا شرکت مرسدس بنز با ارایه طرح اولیه Vision Urbanetic این مشکل را حل کرده است.
این پلتفرم مجهز به باتری است و می تواند به طور خودران حرکت کند. با توجه به آنکه انسان یا بار در خودرو جابه جا می شود، ماژول هایی در خودرو تعویض می شوند.

ماژول مخصوص حمل ونقل افراد برای ۱۲ نفر ظرفیت دارد و مجهز به پنجره های متعدد است. سقف خودرو مجهز به نمایشگر ال ای دی است و صندلی ها به شکل دایره وار قرار دارند.
مرسدس بنز ادعا می کند ماژول حمل بار فضایی معادل ۳۵۳ فوت مکعب دارد.

این طرح اولیه گزارش هایی از ترافیک دریافت می کند و می تواند با رصد رویدادهای محلی، ناوگانی را به مقصد بفرستد. علاوه بر آن خودرو می تواند به وسیله نمایشگرهایی در کنار و جلوی خود با افرادی که در خیابان هستند ارتباط برقرار کند. Vision Urbanetic قبل از آنکه عابران پیاده وارد خیابان شوند، آنها را رصد می کند.

ماژول ها در عرض چند دقیقه تغییر می کنند. همچنین به غیر از زمان شارژ خودرو، می توان طی شبانه روز از آن استفاده کرد.
به گفته مرسدس بنز این طرح فقط یک مطالعه در حوزه روش های حمل ونقل خودران و الکتریکی است و قصد ندارد طرح اولیه رابه بازار عرضه کند.

 منبع: مهر

دنبال کنید @ اینستاگرام