تماشاگران استقلال اهواز محروم می‌شوند

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می‌گوید اتفاقاتی همچون حوادث دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال اهواز شایسته فوتبال ایران نیست.

موبنا -اسماعیل حسن زاده-رئیس کمیته انضباطی درباره تخلفاتی که شب گذشته در دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال اهواز رخ داد، گفت: اگر چه هنوز گزارش دقیق و کامل از سوی مقامات رسمی این بازی به دستمان نرسیده، اما آنچه مسلم است تخلفاتی در اهواز رخ داده که شایسته فوتبال ایران نبوده و شرایطی که باعث می‌شود تا جان بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها به خطر بیفتد، اصلا مناسب فوتبالمان نیست.

وی در ادامه بیان کرد: به دلیل اتفاقاتی که باعث شد تا بازی با تاخیر برگزار شود، یا تخلفاتی که در حین بازی باعث توقف شد و در نهایت در پایان این دیدار شاهد اتفاقات تلخی بوده‌ایم، بدون شک تنبیهات سختی را در نظر خواهیم گرفت. هر چند که برخی از مقامات استقلال اهواز از وجود چنین اتفاقاتی عذرخواهی کرده‌اند اما این اتفاق یک تهدید برای فوتبال خوزستان است و به ضرر استان فوتبال خیز خوزستان خواهد بود. حوادث و تاخیر در اول بازی، حین مسابقه و در نهایت پایان این دیدار که منتهی به مصدومیت بازیکنان یا عوامل اجرایی شده است، بسیار ناراحت کننده بوده و همانطور که در بالا اشاره کردم، منتظر گزارش کامل این دیدار هستیم.

رئیس کمیته انضباطی گفت: برای جلوگیری از تکرار این رفتارها، بدون شک تیم متخلف با رای دستور موقت عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه جریمه خواهد شد چرا که رفتارهایی که از سوی تماشاگران این بازی رخ داد با جان افراد بازی شده و تا جایی که قانون اجازه دهد، رای خود را در این باره صادر می‌کنیم و جرایم بعدی نیز با توجه به گزارشی که از سوی مقامات برگزار کننده بازی ارسال می‌شود، صادر خواهد شد.

وی در ادامه افزود: این اتفاقات واقعا شایسته تماشاگران خونگرم خوزستان نیست. حتی اگر تیمشان سقوط هم کند، آنها نباید نظم ورزشگاه را بر هم بزنند. اتفاقات دیروز مایه تاسف است. هر شرایطی برای این تیم در لیگ برتر یا دسته‌های پایین‌تر رخ دهد، بدون شک محرومیت‌هایی که در نظر می گیریم، اعمال خواهد شد.

رئیس کمیته انضباطی در پایان گفت: در هفته‌های پایانی تیم‌هایی که در صدر یا انتهای جدول هستند، شرایط بسیار حساسی دارند. از تماشاگران و دست اندرکاران این تیم‌ها می‌خواهم که به بهترین نحو همکاری‌های لازم را برای برگزاری بازیها انجام دهند. نگاه ما در هفته‌های پایانی بسیار حساس‌تر خواهد شد و هر اتفاقی که رخ دهد بدون شک جریمه و تنبیهات جدی را برای تیم‌های متخلف صادر می کنیم تا دیگر شاهد اتفاقات تلخی همانند دیروز نباشیم چرا که این گونه رفتارها تاثیر نامناسبی بر روی جوانان می گذارد.

 منبع: سایت فدراسیون فوتبال 

دنبال کنید @ اینستاگرام