شکری: بندهای توافق بررسی می‌شود

وزیر خارجه مصر در گفت‌وگو با یک روزنامه مغربی ضمن ابراز امیدواری درباره اینکه جمع بندی مذاکرات هسته‌ای ایران با ۱+۵ به ایجاد ثبات در خاورمیانه منجر شود، گفت که مصر بندهای توافق را به صورت کامل بررسی می‌کند.

وی افزود: مصر تلاش خواهد کرد که بندهای این توافق را به محض انتشار به صورت کامل بررسی کند و امیدواریم که به ایجاد رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه منجر نشود و به ایجاد ثبات و امنیت در خاورمیانه کمک کند و این همان چیزی است که همه به دنبال آن هستیم، از این توافق استفاده خواهیم کرد تا بر خواست مصر برای ایجاد منطقه عاری از سلاح کشتار جمعی پافشاری کنیم.

وزیر خارجه مصر در گفت‌وگو با روزنامه «المغرب الیوم»، درباره سرنوشت ارتش مشترک عربی گفت آماده سازی برای نشست فرماندهان ستاد مشترک ارتش‌های کشورهای عربی در پایان ماه جاری به ریاست مصر صورت گرفته است و «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر با سران کویت و مغرب گفت‌وگو کرده و آخرین تحولات روند نگارش پروتکل ویژه نیروهای مشترک عربی را پیگیری کرده است.
شکری همچنین در پاسخ به سوالی درباره وجود اختلافات میان مصر و عربستان در خصوص سفر معارضان سوری به قاهره و تحولات یمن گفت که همکاری و روابط مصر و عربستان ادامه دارد و عربستان از سفر معارضان سوری به قاهره آگاه بوده‌اند و مصر گزارشی از این سفرها را به مقامات سعودی داده است که هدف آن نجات مردم سوریه از بحران موجود در این کشور است.
وی در خصوص قانون مبارزه با تروریسم و ایراداتی که به این ماده قانون درباره نقض حقوق خبرنگاران وارد شده گفت که بازنگری‌هایی در این قانون ایجاد شده و بر اساس ماده 33 دولت مصر به جریمه نقدی خبرنگاران اکتفا خواهد کرد و بر اساس این قانون خبرنگاران زندانی نخواهند شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام