نتايج يک تحقيق،

پيچيدگي و ترس 2 مانع بزرگ خريد موبايلي است

موبنا- 04/12/86 موسسه "گارتنر" براساس يک تحقيق اعلام کرد که پيچيدگي روش ها و ترس مهمترين مانع گسترش استفاده از تلفن همراه براي خريد کالا محسوب مي شود.

به گزارش گروه اخبار خارجي موبنا به نقل از سايت “موکو نيوز”، خريد موبايلي بسيار پيچيده است و مشترکان در استفاده از آن  احساس راحتي نمي کنند.
اين تحقيق که روي 2 هزار کاربر در تابستان گذشته صورت گرفته نشان مي دهد: 32 درصد آمريکايي ها و 33 درصد شرکت کنندگان انگليسي گفته اند پيچيدگي استفاده از تلفن همراه مهمترين مانع خريد موبايلي است.
شرکت کنندگان آمريکايي بين 18 تا 27سال 2 برابر بيشتر از کاربران 43 تا 61 ساله به خريد از طريق تلفن همراه علاقه نشان مي دهند.
در انگليس اين علاقه در گروه جوانتر 63/2 برابر بيشتر از گروه مسن تر بود.
موسسه تحقيقتي کاتنر افزود:  در هر حال مشترکان در آمريکا و انگليس اظهار داشته اند که علاقه مند هستند براي چک کردن قيمت ها و محل يک فروشگاه از تلفن همراه استفاده کنند.
در اين گزارش آمده است که کار بران در استفاده از تلفن همراه براي خريد کالا نگران هستند که مسايل مالي و اعتباري آنان ردگيري شود.
به گزارش گارتـنر، فروشندگان و اپراتورهاي بي سيم بايد آشکارا مزاياي مشخص شدن مکان کاربر را توضيح داده و آنها را مطمئن سازند که اطلاعات آنان  کاملاً محرمانه و امن باقي مي ماند.
مشترکان خواستار اين هستند که فروشندگان در ازاي دريافت اطلاعات موقعيت کاربران و خريدهاي آنها، تخفيف قايل شوند.
 هزينه سرويس استفاده از تلفن همراه براي خريد در آمريکا زياد مهم نبود، اما براي انگليسي ها مهم و درواقع چهارمين نگراني بزرگ ذکر شده است.
البته همگي اظهار اميدواري کرده اند که خريد از طريق تلفن همراه در آمريکا و انگليس به راحتي ژاپن شود.
در آمد خريد تلفني در سال 2006 در ژاپن 258 ميليارد ين يا 4/2 ميليارد دلار بوده است.
113/ 14

دنبال کنید @ اینستاگرام